Ocak 2015 tarihinde güncellenmiştir.

Bu internet sitesini (Kısaca “Orrtak.com” olarak anılacaktır) kullanmak için lütfen aşağıda yazılı koşulları okuyunuz. Bu koşulları kabul etmediğiniz taktirde “Orrtak.com“ u kullanmaktan vazgeçiniz. “Orrtak.com” sahibi “Duru Mimarlık Hizmetleri” bu “ORRTAK.com”da yer alan veya alacak olan bilgileri , formları, içeriği , “ORRTAK.com”u ve Orrtak.com Kullanım Koşullarını dilediği zaman değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.

GENEL KOŞULLAR

Bu koşullarda sözleşmeye dahil olan taraflar açıklanmaktadır.

Orrtak.com , internet aracılığıyla proje üretenler (“Hizmet Sağlayıcılar”) ile proje talebinde bulunan müşteriler (“Hizmet Alıcıları”) arasında aracılık etmek amacıyla kurulmuş bir web sitesi hizmetidir. Kayıt olmak ve sitede sunulan hizmetlerden faydalanmak isterseniz , lütfen aşağıdaki koşulları okuyunuz.

Bu belge , Orrtak.com Web Sitesi’nden (“Web Sitesi”) sunulan veya sizce bu siteden alınan bazı hizmetler veya tüm hizmetler (“Hizmetler”) hususunda siz ile Orrtak.com arasında , sizi ilgilendiren yasal sözleşmedir (“Sözleşme”). Bu Sözleşme , projecilik hizmetlerinin sunum dosyaları (“Üretilmiş sunum”) şeklinde tedarik edilmesi dahil olmak üzere , web sitemize erişim ve web sitemizin kullanımın idaresi konusunda hükümleri ve koşulları ifade eder.

Bu sözleşme , Orrtak.com tarafından dilediği zaman değiştirilebilir. Sözleşme’nin güncel halini ara sıra kontrol etmek konusunda yegane sorumlu kullanıcıdır. Kullanıcı , bu meseleyle ilgili tüm dava hakkından vazgeçer.

Web sitesine kayıt olduğunuzda , sizden kendi profilinizi oluşturmanız istenir. Profiliniz kullanıcı adınız , e-posta adresiniz ve bildirmek istediğiniz genel bilgiler dahil olmak üzere , fakat bunlarla kısıtlı olmamak kaydıyla , kişisel bilgilerinizi içerir.

Kaydınızın başarılı olmasıyla , web sitesinin bir Üyesi olursunuz (“Üye”) ve Üye olarak kaldığınız sürece bu Sözleşme’nin geçerli hüküm ve koşullarına (“Koşullar”) uymayı kabul etmiş olursunuz. Web sitesini yalnızca ziyaret ediyorsanız ve Üye olarak kaydolmadıysanız (“Kullanıcı”) , bu Sözleşme’nin bazı hüküm ve koşullarına uymakla yükümlüsünüzdür. Web Sitesi Üyeleri , Hizmet Alıcısı , Hizmet Sağlayıcısı veya her ikisi olabilir.

Orrtak.com veya siz e-posta yoluyla karşı tarafa yazılı bir bildiri göndererek dilediğiniz zaman veya herhangi bir sebepten ötürü bu Sözleşme’yi sonlandırabilirsiniz. Bahsi geçen karar Orrtak.com tarafından alınmışsa , karar bildirinin kayıt sırasında belirttiğiniz e-posta adresine veya Orrtak.com’a bildirdiğiniz diğer e-posta adreslerine gönderildiği andan itibaren geçerlidir. Sonlandırma bildirisini siz gönderdiyseniz , bahsi geçen kararın uygulanması birkaç gün içinde gerçekleşir. Üyeliğiniz Orrtak.com tarafından herhangi bir ödeme , para iadesi yapılmaksızın sonlandırılacaktır. Ancak, bu Sözleşme’yi veya zaman zaman web sitesinde bildirilen hüküm koşullardan herhangi birini ihlal etmeniz durumunda , Orrtak.com üyeliğinizi dilediği zaman ve bildirmeksizin sonlandırma hakkını saklı tutar.

Orrtak.com , web sitesini ve/veya hizmetleri kullanmanız konusunda hiçbir sorumluluk kabul etmez. Tamamen kişisel kullanımız içindir ve kullanıcı adınız ile parolanızı başkalarının sizin üyeliğiniz aracılığıyla hizmetleri kullanmasına izin verecek şekilde dağıtamazsınız.

YAŞ SINIRLAMASI

Bu bölümde Orrtak.com’u kullanmak için 18 yaşından büyük olmanız gerektiği açıklanmaktadır. Hizmetlerin kullanımı , ülkesinin yasalarına göre reşit olmayanlara ve 18 yaşından küçük herkese katiyen yasaktır. Yaşınızı bildirirken yanlış beyanda bulunursanız , Üyelik kaydınız iptal edilecektir. Web Sitesi’ni kullanarak yaş sınırlamalarından muaf olduğunuzu onaylamış ve garanti etmiş sayılırsınız.

GİZLİLİK POLİTİKASI

Bu bölümde özel verilerinizin gizliliğini korumak için alabileceğiniz tüm önlemleri aldığımız ve bilgilerinizi tanıtım faaliyetleri için başkalarıyla paylaşmadığımız açıklanmaktadır.

Orrtak.com , kişisel bilgilerinizi sunduğu hizmetleri size sağlamak için kullanır. Ancak , profiliniz ve kullanıcı adınız orrtaklarla paylaşılmaz. Arkadaşlar davet etme ve bazı bildirimler haricinde , kullanıcı e-posta adresi paylaşılmaz veya ifşa edilmez. Üyeler , Orrtak.comproje sunum sayfaları aracılığıyla , e-posta adresleri , PayPal kullanıcı adları veya telefon , ICQ , AIM , MSN , Messenger , Google Talk vb. gibi diğer iletişim adreslerini ifşa etmeksizin birbirleriyle iletişim kurabilirler.

Ayrıca , Orrtak.com kişisel bilgilerinizin gizliliğini korumak için güvenlik duvarları ve şifreleme yöntemleri gibi endüstri prosedürlerini uygular. Fakat , kullanıcı adınızın ve profilinizin orrtaklarla paylaşılmamasına ve güvenlik endüstri prosedürlerinin uygulanmasına rağmen tüm güvenlik önlemleri olası saldırılara maruz kalabilir. Uyguladığımız güvenlik önlemleri ya da kanun dışı hareket eden üçüncü partilerin bize sağladığınız bilgileri elde etmesi konusunda aldığımız önlemlerin etkinliği konusunda herhangi bir garanti veremeyiz. Orrtak.com , bazı koşullar altında müşterilerin sağladığı kişisel bilgilerin ifşa olması konusunda garanti veremez. Web Sitesi’ne gönderilen bilgilerin potansiyel ifşa olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunuzu anlamanız gerekir. Orrtak.com kimliğiniz , e-posta adresiniz , telefon numaranız , iş veya ev adresiniz ile diğer kişisel iletişim bilgilerinizin diğer Üyeler ve Kullanıcılar tarafından bulunamayacağının garantisini veremez. Önemli ve özel bilgileri korumak sizin sorumluluğunuzdadır. Orrtak.com , tüm Üyelere ve Kullanıcılara Orrtak.com’un sağladığı hizmetleri veya Web Sitesi’nin halka açık özelliklerini kullanırken takma ad kullanmalarını tavsiye eder.

Lütfen proje bilgi girişi ve Orrtak.com’un sunduğu hizmetleri kullanırken ve/veya Web Sitesi’nin halka açık sayfalarını kullanırken ifşa edilen diğer bilgilerin genel bilgi haline geldiğini unutmayınız. Buna göre , bir sipariş verirken kişisel bilgilerinizin ifşa etme konusunda dikkatli olmalısınız.

 1. Orrtak.com , mahkeme celbi , mahkeme emri gibi yasal talepler veya yürürlükteki kanunlar uyarınca müşteri bilgilerini ifşa etmek zorunda kalabilir. Ayrıca , Orrtak.com kanunlara uyma veya Orrtak.com’un çıkarlarını ya da mülkünü koruma gerekliliği duyduğu hesap bilgilerini veya diğer bilgileri paylaşabilir. Bu , diğer şirketlerle , hukukçularla , vekillerle veya resmi kurumlarla bilgi paylaşımını içerir.
 2. Orrtak.com işletmesinin tamamının veya ciddi anlamda büyük bir bölümünün mülkiyeti değişecek olursa, kullanıcı bilgileri muhtemelen yeni sahip veya sahiplere aktarılacaktır.Orrtak.com’dan tanıtım e-postaları almak istemiyorsanız , lütfen bu talebinizi Orrtak.com Destek Merkezi’ne info@orrtak.com adresinden bildiriniz. Orrtak.com , en kısa sürede talebinizi yerine getirecektir. Ancak , Orrtak.com hizmet duyuruları ve yönetim ile ilgili e-postalar gibi Orrtak.com hizmetler ile ilgili bazı bilgileri size gönderme hakkını saklı tutar. Bunlar için size bir vazgeçme seçeneği sunulmaz.

HİZMETLER VE ÖDEMELER

Bu bölümde Orrtak.com hizmetleri ile ilgili bilgiler ve Orrtak.com ‘un bir müşteriden ödeme aldığında veya orrtaklara ödeme yaptığında olacaklar açıklanmaktadır. Orrtak.com , Web Sitesi üzerinden Hizmet Sağlayıcıları ve Hizmet Alıcıları’na isteklerine göre bir dizi araç , içerik , ürün , hizmet ve başka kaynaklar sunar. Daha önceden başka faturalandırma koşulları düzenlenmemişse , Hizmet Alıcıları hizmet talep ettiklerinde belirtilen ücreti PayPal hesapları , kredi kartları ya da eft, havale ile öder ve ardından Orrtak.com talep edilen hizmeti sunar. Eğer Hizmet Alıcısı onaylanmış kurumsal üye ise havale seçeneği ile hizmeti önce alıp ay sonu toplam hizmetlerine karşılık faturayı havale ile ödeyebilir. Hizmet Sağlayıcıları, proje işi için bir Hizmet Alıcısı’na hizmet sağlayacak nitelikleri olduğunu kanıtlamak için bir veya birkaç testten geçmek zorundadır. Testlerin değerlendirmesi konusunda yegane taktir yetkisi Orrtak.com’a aittir ve alınan karar nihaidir. Bir testi geçememesi durumunda , Hizmet Sağlayıcısı 3 gün sonrasında teste yeniden girebilir. Hizmet Sağlayıcısı , başarısız olduğu teste en fazla üç kez girebilir.

Hizmet Alıcıları , bir projenin birden fazla hizmeti için fiyat teklifi alabilir. Hizmet için verilen siparişler , bir veri tabanına alınır ve Hizmet Sağlayıcıları’nın niteliklerine ve müsaitlik durumlarına göre hizmet talebi gönderilir. Ardından projeyi onaylar veya revize talep eder veya reddeder. Bir Hizmet Alıcısı , tamamlanma bilgisi verildikten sonra 72 saat sonra üretilmiş projeyi onaylamaz veya reddetmezse , iş otomatik olarak onaylanır.

Hizmet Sağlayıcısı bir aylık birikmiş kazancının tamamını takip eden ayın 10. günü alır. Ödeme , PayPal aracılığıyla veya Havale/EFT ile gerçekleştirilebilir. Tüm ödemeler Türk Lirası olarak yapılacaktır. Orrtak.com , ödemenin hileyle sağlandığından şüphelenirse , ödemeyi bekletme hakkını saklı tutar. Sahtekarlıkla alınmış tüm ödemeler (örneğin çalınmış bir kredi kartından) derhal geri çevrilecektir. Hileli bir ödeme durumunda , Hizmet Sağlayıcısı’na ödeme yapılmışsa , Hizmet Sağlayıcısı ödemeyi Orrtak.com hesabına iade etmelidir. Akti taktirde , Orrtak.com ile olan sözleşme sona erdirilecektir.

Bu sözleşme’yi veya Hükümler ve Koşullar’ı ihlal ettiği gerekçesiyle Orrtak.com’unWeb Sitesi’nden sildiği hiçbir Üye , Orrtak.com’danherhangi bir ödül , puan veya ödeme alamayacaktır.

TESLİMAT

Bu bölümde , bir proje işi tamamlandığında , Orrtak.com’un teslimat tarihini garanti edemeyeceği açıklanmaktadır.

Oluşturulmuş projelerin teslimatı veya hizmetlerin sağlanması için verilen tüm tarihler tahminidir. Orrtak.com tarafından açıkça kabul edilmemişse , teslimat ya da hizmetin sağlanması için zaman kritik öneme sahip değildir ve hiçbir gecikme size teslimatı ya da hizmet reddetme veya Sözleşme’den vazgeçme hakkı tanımaz. Orrtak.com, bir teslimatın ya da hizmetin gecikmesinden veya uygulanmamasından doğacak sonuçlardan sorumlu tutulamaz. E-posta , kurye aracılığıyla teslimat veya Web Sitesi’nden oluşturulmuş projenin Hizmet Alıcısı tarafından alınması , bu Sözleşme’nin koşulları çerçevesinde teslimatın tamamlanmış olması demektir. Teslimatta , oluşturulmuş proje sunumu riski size geçecektir. Orrtak.com , bazı hacimlerdeki işleri parça parçateslim edebilir. Her bir teslimat bölümü ayrı bir yükümlülük anlamına gelir ve bunlardan herhangi birindeki sorun , Hizmet Alıcıları’na diğer bölümleri de iptal etme veya bu Sözleşme’yi tamamen reddetme hakkı tanımaz.

SORUMLULUKLAR VE YÜKÜMLÜLÜKLER

Bu bölümde Orrtak.com’un size bir proje sunumu teslim etme konusundaki sorumlulukları açıklanmaktadır.

Hizmetler , sektörün standartlarına uygun olarak yetkin kişilerce sağlanacak ve gereken özen gösterilecektir. Orrtak.com , sunuma hazır projeleri ortaya koymak ve hizmetleri sunmak için Hizmet Sağlayıcı’ları ve diğer personeli seçerken kabul edilebilir tüm yetenek ve özenden azami düzeyde faydalanacaktır. Hizmetlerin veya Oluşturulmuş Proje’lerin kalitesi , uygunluğu ve özel amaçları konusunda açıkça belirtilen veya ima edilen hiçbir hüküm , koşul ya da garanti bu Sözleşme’de açıkça ifade edilmemişse sorumluluklara dahil edilmeyecektir. Orrtak.com, Oluşturulmuş Proje’leri sizin özel ihtiyaçlarınızı karşılayacağının ve aksi konusunda anlaşılmadığı sürece , size gönderilen Oluşturulmuş Proje’lerin tamamen hatasız olduğunun veya bunlara yorum katılmadığının garantisini vermez. Ayrıca , Orrtak.comOluşturulmuş Proje’nin doğruluğu , hatasızlığı güvenirliğini taahhüt veya beyan etmez.

Orrtak.com, Orrtak.com tarafından veya Orrtak.com adına yapılan sözlü veya yazılı beyanlar gereğince , ihmal yüzünden veya kasıtsız yapılan yanlış beyanlar konusunda size karşı bir yükümlülük kabul etmez veya böyle bir yanlışlık sebebiyle size Sözleşme’yi feshetme hakkı tanımaz.

Orrtak.com’un , internet üzerinden sizin gönderdiğiniz Proje bilgileri ve Orrtak.com tarafından size gönderilen Oluşturulmuş Proje’lerin , şifrelenmiş olarak gönderilse bile , saldırıya uğrama riski olmadığının garantisini vermediğini ve Orrtak.com’unProje Bilgileri veya Oluşturulmuş Proje’lerin kaybolması , bozulması ve saldırıya uğraması konusunda hiçbir yükümlülüğünün olmadığını kabul edersiniz. Orrtak.com’un hizmetlerin ve/veya Oluşturulmuş Proje’lerin tedarik edilmesi konusunda size karşı olan yükümlülükleri şunlarla sınırlıdır :

Orrtak.com , kar , iş , anlaşma , gelir kaybı ile prestije veya iyi niyete , öngörülen kazanca gelecek zarar ve/veya diğer dolaylı veya sonuç olarak ortaya çıkan kayıp ya da zarar konusunda yükümlü tutulamaz.

Herhangi bir Anlaşma’ya göre Orrtak.com’un size karşı olan tüm yükümlülüğü , Hizmetler ve Orrtak.com ile ilgili olanlar dahil olmak üzere fakat bunlarla kısıtlı olmamak kaydıyla , iddialarla ilgili anlaşmaya göre sizin Orrtak.com’a ödeyebileceğiniz miktarı aşamaz. Hizmetlerin ve/veya Oluşturulmuş Proje’lerin tedarik edilmesi sonucu ortaya çıkan şikayetleri , söz konusu şikayetin tam ayrıntılarıyla birlikte , Oluşturulmuş Proje’lerin teslimatından sonraki 72 saat için Orrtak.com’a bildirmeniz gerekir. Buna karşın , Orrtak.com’un tesliminden sonraki 72 saat içinde Orrtak.com’a şikayetinizi iletmezseniz , Orrtak.com size karşı yükümlü olmayacaktır. Oluşturulmuş Proje’lerde olduğu iddia edilen hatalarla ilgili Oluşturulmuş Proje teslimatından sonraki 72 saat içinde Orrtak.com’a şikayetinizi iletirseniz , Orrtak.com’un yükümlülüğü iddia edilen hataların değerlendirmesinde yegane taktir hakkı Orrtak.com’a ait olmak üzere , olduğu iddia edilen hataları düzeltmekle kısıtlı olacaktır. Böyle iddialar nedeniyle sizin Orrtak.com’a yapmanız gereken ödeme geciktirilemez veya Orrtak.com tarafından size geri ödeme yapılmaz.

FİKRİ MÜLKİYET

Bu bölümde sizin(müşteri) ve Orrtak.com’un Proje Bilgileri ve Oluşturulmuş Proje’ler ile ilgili hakları açıklanmaktadır.

Proje Bilgileri’nin tüm haklarının , mülkiyetinin ve hisselerinin sizde olduğunu veya Proje Bilgileri’nin hiçbir üçüncü tarafın haklarını ihlal etmeyeceğini beyan ve taahhüt etmiş sayılırsınız. İşbu vesile ile , Orrtak.com , bağlı kuruluşlar ile mevcut ve önceki yöneticilerini ve çalışanlarını üçüncü taraflardan gelen tüm telif hakkı ihlali iddialarına karşı tazmin etmeyi ve bunlara zarar gelmemesini önlemeyi kabul edersiniz. Proje Bilgileri’nin tüm fikri mülkiyet hakları (telif hakkı dahil olmak üzere , fakat bununla kısıtlı olmamak kaydıyla) size (veya lisansörlerinize) verilmiştir ; Orrtak.com’un ödemeyi almasından itibaren Oluşturulmuş Projeler’deki tüm fikri mülkiyet hakları sizin kullanımınıza da sunulacak fakat devredilmeyecektir. Şüpheye mahal vermemek için , işbu vesile ile Orrtak.com ve Hizmet Sağlayıcı’ları, sizeOluşturulmuş Proje’yi saklamave kullanma hakkı için telifsiz bir lisans verir.

ANLAŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

Bu bölümde Orrtak.com’un Web Sitesi üzerinden sağlanan hizmetlerle ilgili anlaşmazlıkların nasıl çözüleceği açıklanmaktadır.

Hizmet Sağlayıcıları ile Hizmet Alıcıları arasındaki düzenlemelerle ilgili anlaşmazlıkların , yegane taktir hakkı Orrtak.com’da olmak üzere, anlaşmazlıkları Orrtak.com çözecektir. Böylelikle , Orrtak.com’u böyle bir anlaşmazlıkla alakalı bilinen ve bilinmeyen tüm iddialardan , taleplerden ve zarardan muaf tutmuş olursunuz. Erişim ve Mülkiyet Hakları Bu Sözleşme’ye uyduğunuz sürece , bu Web Sitesi’ni kullanma ve bu Web Sitesi’ne erişim yetkiniz vardır. Bu Web Sitesi’ndeki sayfalar ve içerik telif hakkı ile korunmaktadır ve yaratıcı bir iş için kullanma veya satma ya da başka ürünlerin tanıtımını yapma amacı dahil olmak üzere fakat bunlarla kısıtlı olmamak kaydıyla , hiçbir şekilde kopyalanamaz , dağıtılamaz , değiştirilemez , yayınlanamaz veya başkalarına aktarılamaz. Bu kısıtlamanın ihlali , fikri mülkiyetin ve Orrtak.com’un sözleşmeden doğan haklarının ihlaliyle sonuçlanabilir ve önemli para cezaları ve başka cezalara yol açabilir. Orrtak.com , DURU MİMARLIK, DURU MİMARİPROJELENDİRME MÜHENDİSLİK VETAAHHÜT firması tescilli markasıdır. Bu markayı , DURU MİMARLIK, DURU MİMARİPROJELENDİRME MÜHENDİSLİK VETAAHHÜTfirması’nınyazılı izni olmaksızın herhangi bir amaç için kullanamazsınız. Yukarıda açıkça ifade edilenler dışında , bu Sözleşme size herhangi bir patente , ticari marka veya Orrtak.com telif hakkına bağlı olarak açıkça veya ima edilmiş hiçbir lisans veya hak vermez.

BEYAN VE TAAHHÜTLER

Bu bölümde bir Üye veya Kullanıcı olarak bazı ahlak ve davranış kurallarına bağlı kalmanız gerektiği açıklanmaktadır. Büyük bir bölümü sağduyudur.

Bir Üye veya Kullanıcı olarak :

 1. Web Sitesi’ni ve hizmetleri yürürlükteki tüm kanunlar ve düzenlemelere uygun ve bu kanun ve düzenlemelere göre kabul edilmiş bir şekilde kullanmalısınız.
 2. Orrtak.com’un yazılı izni olmaksızın , Hizmet Sağlayıcıları’nı Web Sitesi dışında proje yapmaya ya da Hizmet Alıcıları’nı oluşturulmuş projeleri göndermeye teşvik edemezsiniz. Ayrıca , Üyeler’in ve Kullanıcılar’ın diğer Üyeler ve Kullanıcılar ile doğrudan ücret pazarlığı yapması kesinlikle yasaktır.
 3. Orrtak.com’un açık yazılı izni olmaksızın , telif hakkıyla korunan içeriği ,ticari markaları veya diğer tescilli bilgileri hiçbir şekilde kopyalayamazsınız , değiştiremezsiniz , yayınlayamazsınız, başkasına aktaramaz ve gösteremezsiniz , satamazsınız veya yeniden yazamazsınız.
 4. Web Sitesi’nin halka açık bölümlerine bilgiler göndererek , otomatik olarak bu bilgileri ve içeriği kullanmaları , kopyalamaları , görüntülemeleri , dağıtabilecekleri ve bunlardan yeni eserler türetmeleri ya da başka eserlerle birleştirmeleri için geri alınamaz , sürekli , özel olmayan , tamamı ödenmiş , tüm dünyada geçerli bir lisans verme yetkisini elinizde bulundurduğunuzu ve daha önce belirtilenlerin alt lisanslarını Orrtak.com’a verdiğinizi ve Orrtak.com’u yetkilendirdiğinizi beyan ve taahhüt etmiş olursunuz.
 5. Hizmeti kullanmaktan doğacak tüm risklerin size ait olduğunu ve hizmetin diğer Üyeleri ya da Kullanıcıları ile olan tüm yazılı , sözlü veya yüz yüze iletişiminizin tamamen kendi sorumluluğunuzda olduğunu kabul etmiş olursunuz. Orrtak.com ve yöneticileri , çalışanları , hizmet sağlayıcıları ve bağlı şirketleri ile üçüncü taraflar , hizmetin diğer Üyeleri ve Kullanıcıları ile iletişiminizden (herhangi bir şekilde) doğabilecek duygusal , sözlü ve fiziksel istismar veya saldırı dahil olmak üzere , fakat bunlarla kısıtlı olmamak kaydıyla , sonucu görebileceğiniz zarardan ötürü sorumlu tutulamaz.
 6. Kendilerinizin veya başkalarının çıplak fotoğraflarını , pornografik fotoğraflar veya görseller ve her türlü yasa dışı veya kabul edilemez materyal dahil olmak üzere , fakat bunlarla kısıtlı olmamak kaydıyla ; hiçbir şekilde onur kırıcı , iftiracı , saldırgan , yanlış , fesada temayül eden , saygısız , ayıp , cinsel anlamda aşağılayıcı , tehdit edici , taciz edici , ırkçı veya yasa dışı materyal gönderemez , yayınlayamaz veya bunları hiçbir Üye ya da Kullanıcı’ya gösteremezsiniz. Orrtak.com , bu tarz materyalleri bildirmeksizin silme hakkını saklı tutar.
 7. Fiziksel ve manevi hasar dahil olmak üzere , fakat bunlarla kısıtlı olmamak kaydıyla ; hizmeti kullanan diğer Üyeler ve Kullanıcılara zarar verebilecek hiçbir taciz , saldırgan veya fesada temayül eden davranışta bulunamazsınız ve Orrtak.com bundan sorumlu tutulamaz.
 8. Web Sitesi’ni , hizmetleri veya profillinizi,Orrtak.com’un belirlediği hizmetler dışında başka hiçbir amaç için kullanamazsınız.
 9. Web Sitesi üzerinden veya e-posta yoluyla ya da Web Sitesi dışında herhangi bir yolla Üyeler’e ve Kullanıcılar’a ticari veya başka türlü e-postalar iletmek suretiyle Üyeler’e ve Kullanıcılar’a teklifsiz e-posta göndermek amacıyla elektronik veya başka yollarla Kullanıcı adlarını ve/veya e-posta adreslerini toplamak dahil olmak üzere ,fakat bunlarla kısıtlı olmamak kaydıyla ; Web Sitesi’ni izinsiz çerçevelendirilmesi veya izin alınmadan bağlantısının verilmesi soruşturulacak ve sınırlama olmaksızın gerekli tüm yasal cezalar ve tazminatlar için yasal işlem başlatılacaktır.
 10. Üyeler’i ve Kullanıcılar’ı teklifsiz e-postalardan ve reklamlardan korumak ve Web Sitesi’nde kullanım bütünlüğü sağlamak amacıyla , yegane taktir yetkisi Orrtak.com’da olmak üzere , Orrtak.com’un zaman zaman tüm hizmetlere veya hizmetlerin bir kısmına ya da Web Sitesi’ne erişimi tüm Üyeler için kısıtlayabileceğini ve bu durumların kararında yegane taktir yetkisininOrrtak.com’da olduğunu kabul edersiniz.
 11. Orrtak.com’un koşulları , hakları , zorunlulukları , öncelikleri istediği zaman değiştirme ve siteye erişim ve hizmetlerin kullanımının devam edilmesi için yeni ücretler talep etme ve bu değişikliği önceden bildirme veya bildirmeme hakkını saklı tuttuğunu kabul edersiniz. Tüm değişiklikler , Orrtak.com’un taktir yetkisinde çevrimiçi olarak veya e-posta yoluyla size bildirilecektir. Bilgileri ve kullanım koşullarını düzenli olarak duyurabilecek değişiklikler açısından kontrol etmek ve zamanında bu değişikliklerden haberdar olmak sizin sorumluluğunuzdandır. Değişiklikler duyurulduktan sonra hizmetleri kullanmanız veya üyeliğinizi sonlandırmamanız , e-postaların veya bildirilerin başarıyla alınmasına , okunmasına veya kaybolmasına bakılmasızın , koşulların değiştirilmiş hallerini kabul ettiğiniz anlamına gelir.
 12. Bu sözleşme’yi veya diğer koşulları ve Web Sitesi’nde zaman zaman duyurulacak koşulları ihlal etme durumunuz dahil olmak üzere , Orrtak.com’un , Orrtak.com yöneticilerin , çalışanların , bağlı şirketlerinin ve üçüncü tarafların Web Sitesi’ni veya hizmetleri kullanmanızla ilgili veya bu sebepten ortaya çıkabilecek her türlü kayıp , maliyet , yükümlülük ve giderleri (avukat ücreti dahil olmak üzere) karşılayacağınızı ve bahsi geçen tarafları belirtilen zararlara karşı koruyacağınız kabul edersiniz.
 13. Orrtak.com’da aldığınız ücretleri arttırmak için, hakkınızda olumsuz eleştiriler oluşturulmasından ve/veya hesabınızın durdurulmasından kaçınmak için birden fazla hesap oluşturamazsınız.
 14. Hizmet sağlayıcısı olarak ;
  Proje bilgileri , Oluşturulmuş proje sunumları, özel iletiler veya belgeler dahil olmak üzere , fakat bunlarla kısıtlı olmamak kaydıyla ; Orrtak.com’da bulunan hiçbir içeriği (bilgiler) yeniden dağıtamazsınız.

MAL SAHİBİNİN SORUMLULUKLARI

Bu bölümde Orrtak.com’un beyanlarını taahhüt vb. etmeksizin yapıldığı açıklanmaktadır.

Orrtak.com veya bağlı kuruluşları , Web Sitesi üzerindeki hiçbir bilginin doğruluğu , bütünlüğü veya kullanılabilirliğini taahhüt etmez ve yapılan beyanların , edilen tavsiyelerin , bildirilerin fikirlerin doğruluğunu veya güvenirliğinden sorumlu değildir ve bunları benimsemez veya onaylamaz.

Orrtak.com , şikayetler temelinde veya kendi inisiyatifiyle hizmetin halka açık alanlarına gönderilen iletilerin veya materyallerin denetlenmesi ve iletilerin , materyallerin veya Web Sitesi yoluyla gönderilen , duyurulan bilgilerin kullanımını , etkinliğini ya da içeriğini gözden geçirme hakkını saklı tutar ; ancak bahsi geçen eylemleri yapma zorunluluğu yoktur.

Orrtak.com’un yasalar veya bu Sözleşme’yi ihlal ettiğine karar verdiği veya vermediği tüm materyalleri , profilleri silme hakkı tamamen Orrtak.com’un kendi taktirine bağlıdır.

Yukarıda bahsi geçenlere bağlı olmaksızın , Orrtak.com Üyeler ve Kullanıcılar arasındaki iletişimi denetleme , kontrol etme veya düzeltme sorumluluğunu almaz ve bu iletişim sizin için rahatsız edici olabilir.

Hizmetlerin kullanımı için tüm sorumluluğu ve riski siz üstlenirsiniz. Ayrıca , tüm hizmetlerin , ürünlerin , iletişimin ve diğer bilgilerin doğruluğu , bütünlüğü ve kullanılabilirliğini değerlendirmek yalnızca sizin sorumluluğunuzdadır.

Hiçbir durumda , Orrtak.com veya bağlı kuruluşları hizmetlerin kullanılması veya kullanılmaması sonucu ortaya çıkan doğrudan , dolaylı , kasıtlı , sonuç olarak ortaya çıkan veya tesadüfi zararlardan (diğer Üyeler’in sebep olduğu ölüm , tehdit , haksızlık veya yaralanmalar ile veri kaybı , program kaybı , hizmetin kesintiye uğramasından veya daha sonraki hizmetlerin temin edilememesinden kaynaklanan maliyet dahil olmak üzere , fakat bunlarla kısıtlı olmamak kaydıyla) , daha önceden bu zararların gerçekleşebileceğini bilseler veya bu konuda uyarılmış olsalar bile , sorumlu olmayacaktır.

Burada belirtilenlerin aksine bir hüküm bulunsa bile , Orrtak.com’un , yöneticilerinin , çalışanlarının veya bağlı kuruluşlarının size karşı yükümlülüğü , hangi sebeple olursa olsun , eylemin türüne bakılmasızın daima , yalnızca sizin burada belirtilen hizmetler için Orrtak.com’a ödediğiniz miktarla sınırlı olacaktır.

Hizmetler , Orrtak.com ile olan irtibatta açıkça belirtilen , ima edilen herhangi bir başka bir garanti veya koşul olmaksızın , burada olduğu şekliyle sağlanacaktır.

Orrtak.com ve/veya bağlı kuruluşları , özellikle ima edilen tüm ticari garantileri , özel bir amaca uyma garantilerini veya ihlal olmama garantilerini tanımaz. Orrtak.com ve/veya bağlı kuruluşları hiçbir şekilde hizmet kullanımınızın güvenli , kesintisiz , daima erişilebilir , hatasız olacağını ve sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacağını veya Web Sitesi’ndeki hataları düzelteceğini taahhüt etmez. Orrtak.com ve bağlı kuruluşları , eylem türüne bakılmaksızın , Üyeler’in veya Kullanıcılar’ın eylemleri veya kusurları (izinsiz kullanıclar veya “hacker”lar dahil olmak üzere) için hiçbir yükümlülük kabul etmez.

KANUNLAR VE DÜZENLEMELER

İşbu sözleşme’den dolayı doğan ve doğabilecek her türlü ihtilaf halinde İstanbul Anadolu Bölgesi Mahkemeleri yetkilidir.

Web Sitesi’ni ve/veya hizmetlerimizi kullanımınızdan doğan ihtilaf veya iddialar halinde İstanbul Anadolu Bölgesi Mahkemeleri’nin yetkili olacağını açıkça kabul edersiniz. Ayrıca , böyle ihtilaf veya iddiaların mahkemelerinin İstanbul , Türkiye’de bulunan mahkemelerde görüleceğini veya herhangi bir anlaşmazlık durumunda bu mahkemelerin yargı yetkisine tabi tutulacağınızı da açıkça kabul edersiniz.

DİĞER HÜKÜMLER

Bu belgenin tarihi ve diğer ayrıntılar.

İşbu Sözleşme 2015 yılı Ocak ayında hazırlanmıştır. İşbu Sözleşme, Web Sitesi’ni ve hizmetleri kullanmaya dair sözleşmenin tamamıdır. İşbu Sözleşme , sadece Orrtak.com’un açık yazılı izni ile düzeltilebilir. Aksi açıkça belirtilmediği sürece , Koşullar üyeliğinizin sona ermesinden sonra da geçerli olacaktır. İşbu Sözleşme’nin herhangi bir hükmü geçersiz kılınırsa , işbu Sözleşme’nin kalanı tam olarak yürürlükte olacaktır.

Fotoğrafınız ile birlikte profil bilgileriniz , Web Sitesi’nin diğer kullanıcıları tarafından görüntülenebilir. Diğer Üyeler’in ve Kullanıcılar’ın erişebildiği alanlara kişisel bilgilerinizi gönderirseniz , gönderdiğiniz bilgilerin başkaları tarafından okunabileceğinin ,toplanabileceğinin ve kötüye kullanabileceğinin (örneğin teklifsiz e-postaların gönderilmesi gibi) bilincinde olmalısınız. Orrtak.com, kendi rızanızla Web Sitesi’ne gönderdiğiniz kişisel bilgiler ve sonuç olarak ortaya çıkabilecek zararlar için sorumluluk kabul etmez.

HİZMET ALICILARI(MÜŞTERİ) GİZLİLİK SÖZLEŞMESİ

AMAÇ

Şirket , Alıcı’yı proje sunum hizmetleri (İş Fırsatları) müşterisi ve bağımsız bir yüklenici olarak bulundurmak istemektedir ve işbu Mûnasebet ile Şirket, Alıcı’nın gizli olarak görmesini istediği bazı bilgileri ve iş bilgilerini Hizmet Verici’ye ifşa etmiştir ve bundan sonra da ifşa edebilir.

GİZLİLİK BİLGİLERİ

 1. Tanım. “Gizlilik Bilgileri” Şirket veya alt kuruluşlarınca doğrudan veya dolaylı olarak yazılı , sözlü şekilde veya maddi varlıkların denetlenmesi şeklinde (sınırlama olmasızın araştırmalar , ürün planları , ürünler , hizmetler , ekipmanlar , müşteriler , pazarlar , yazılım , buluşlar , işlemler , tasarımlar , çizimler , donanım yapılandırma bilgileri , pazarlama ve muhasebe bilgileri , prototipler , örnekler , veri dizileri ve Şirket tesisi veya ekipmanı dahil olmak üzere) , ifşa döneminde “gizli” olarak belirlenmiş olsun veya olmasın , Hizmet Verici’ye ifşa edilen tüm bilgiler anlamına gelir. Gizlilik Bilgileri arasında , ayrıca Şirket’in mülkündeki bir üçüncü tarafın işbu Sözleşme ile Hizmet Verici’ye ifşa edilen bilgileri de bulunur.
 2. İstisnalar. (i) Şirket tarafından Hizmet Verici’ye ifşa edildiği dönemde halka açık edilebilen veya gizlilik yükümlülüğü olmaksızın genele bildirilen ; (ii) Hizmet Verici’nin herhangi bir eylemi olsun ya da olmasın , Şirket tarafından Hizmet Verici’ye ifşa edildikten sonra gizlilik yükümlülüğü olmaksızın halka açık edilebilen veya genele bildirilen ; veya (iii) işin doğal akışı Alıcının dosyalarında ve kayıtlarında saklandığı belirtilen ve Alıcının gizlilik yükümlülükleri olmaksızın , meşru sahibi olduğu Hizmet Verici tarafından tespit edilirse bu bilgiler Gizlilik Bilgileri’ne dahil edilmez.
 3. Mecbur Kalınan İfşa. Hizmet Verici , Gizlilik Sözleşmesi’ne istinaden , ifşa etmemesi gereken herhangi bir Gizlilik Bilgisi’ni yasal olarak ifşa etmek zorunda kalırsa , Şirket’e derhal böyle bir ifşayı bildiren yazılı bir bildiri gönderecek ve Şirket’in önlem almasına veya alternatif çözümler bulmasına yardım edecektir. Eğer Şirket Hizmet Verici’nin Sözleşmeye bağlılığından feragat ederse veya gerekli önlemleri alamazsa veya alternatif çözüm bulamazsa , Gizlilik Bilgileri’nin yasal olarak ifşa edilememesi zorunda kalması dışında tüm gizlilik korumasının sürdürülmesi şartıyla , Hizmet Verici Gizlilik Bilgileri’nin yalnızca ifşa ettiği bölümü için delil gösterecektir.

KULLANMAMA VE İFŞA ETMEME

Hizmet Verici , İş Fırsatı ile ilgili hizmetleri verme ve değerlendirme amaçları dışında Gizlilik Bilgileri’ni kullanmayacaktır. Hizmet Verici , Şirket’in yazılı izni olmadan , doğrudan veya dolaylı olarak hiçbir Gizlilik Bilgisi’ni herhangi bir üçüncü tarafa ifşa etmeyecek ve ifşa edilmesine izin vermeyecektir. Hizmet Verici , Gizlilik Bilgileri’ni çalışanlarına ifşa etmeyecek veya ifşa edilmesine izin vermeyecektir. Ancak , aşağıdaki Bölüm 3’e bağlı olarak , yalnızca Hizmet Verici’nin İş Fırsatı ile ilgili hizmetleri verebilmesi ve değerlendirmesi için bilgi sahibi olması gereken mimar , mühendis gibi meslek uzmanları ve danışmanlara , bu kişilerin Gizlilik Bilgileri’nin ifşa edilmesinden önce ifşa etmeme anlaşması imzalamaları şartıyla , Gizlilik Bilgileri’ni ifşa edebilir. Hizmet Verici , maddi varlıklara tersine mühendislik işlemi uygulamayacak , bunları parçalarına ayırmayacak veya kaynak koda dönüştürmeyecektir. Hizmet Verici , Şirket’in Gizlilik Bilgileri’nin tamamı veya bir bölümü dahil edilerek veya temel alınarak hiçbir patent başvurusunda bulunmayacaktır.

GİZLİLİĞİN YÜRÜRLÜKTE KALMASI

Hizmet Verici, Gizlilik Bilgileri’nin gizliliğini korumak , ifşa edilmesini ve izinsiz kullanımını önlemek için makul önlemler alacaktır. Yukarıda belirtilenlere sınırlama getirmeksizin , Hizmet Verici Gizlilik Bilgileri’ni korumak adına , en azından yukarıda belirtilen önlemleri alacaktır. Hizmet Verici , Şirket tarafından daha önce yazılı olarak onaylanmış kopyası yoksa , Gizlilik Bilgileri’ni hiçbir şekilde kopyalayamaz. Hizmet Verici , onaylanmış kopyalarla da asıl belgede yapacağı gibi Şirket’in tescil hakkı bildirimlerini tekrarlayacaktır. Hizmet Verici , Gizlilik Bilgileri’nin izinsiz kullanımı veya ifşası ya da izinsiz kullanım ve ifşa şüphesi durumunda Şirket’i derhal bilgilendirecektir.

ZORUNLULUK TAŞIMAYANLAR

İşbu Sözleşme’deki hiçbir şey , hiçbir tarafı aralarında işlem yapmaya zorlamayacaktır ve iki taraf , tamamen kendi taktirlerine bağlı olmak üzere , İş Fırsatı ile ilgili ve İşbu Sözleşme’de öngörülen hizmetlere dahil olma veya bu hizmetleri vermeyi sonlandırma haklarını saklı tutarlar. İşbu Sözleşme’deki hiçbir hüküm , Şirket’in kendi Gizlilik Bilgileri’ni kullanma veya ifşa hakkını sınırlandırmak için tefsir edilmeyecektir.

TAAHHÜT EDİLMEYENLER

Tüm Gizli Bilgiler “olduğu gibi” sağlanmıştır. Şirket , hiçbir gizli bilginin doğruluğu , bütünlüğü veya uygulanması veya üçüncü tarafların veya Hizmet Vericinin herhangi bir fikri mülkiyet hakkının ihlal edilmeyeceğine dair açıkça veya ima edilen hiçbir taahhüt vermez.

MATERYALLERİN İADESİ

Hizmet Verici’nin elinde bulundurduğu Gizlilik Bilgileri içeren veya beyan eden tüm belgeler veya maddi nesneler ile tüm kopyaları , çıktıları ve bunlarla elde edilenler Şirket’e aittir , öyle kalacaktır ve Şirket’in talebi üzerine derhal Şirket’e iade edilecek veya imha edilecektir.

LİSANSI BULUNMAYANLAR

Bu Sözleşme’deki hiçbir hüküm ,burada açıkça belirtilmemişse Hizmet Verici’ye Gizlilik Bilgileri konusunda hiçbir hak vermez. Şirket’in ve Hizmet Verici’nin ürettiği projeler üzerinde Hizmet Alıcı sınırlı kullanım hakkı dışında herhangi bir hak talep etmeyecektir. Üretilen projelerin telif hakları sanat eserleri kanununun ilgili yönetmeliği gereğince Hizmet Verici ve Şirket’e aittir.

KOŞULLAR

İşbu Sözleşme’ye göre , Hizmet Verici’nin yükümlülükleri : i) Hizmet Verici’nin İş Fırsatı ile ilgili hizmetleri vermeyi sonlandırmasından sonraki iki yıl boyunca ; veya ii) işbu sözleşmenin hükümleri altında Hizmet Verici’nin hiçbir eyleme başvurmamasından sonucu tüm Gizlilik Bilgileri Bölüm 2.B’ de ifade edilen istisnalar kapsamına girene kadar devam edecektir.

YASAL YOLLAR

Hizmet Verici , İşbu Sözleşme’nin ihlali veya ihlal tehdidinin , Şirket’e telafisi mümkün olmayan zararlar vereceğini ve bunun gerekli hiçbir fiili zararı gösterme ve kanıtlama zorunluluğu olmaksızın Şirket’e tüm yasal yollara başvurma ve ihtiyati tedbir alma hakkı tanıdığını kabul eder.

HİZMET VERİCİ BİLGİLERİ

Şirket , Hizmet Verici’ den hiçbir gizli bilgi almak istemez ve Şirket Hizmet Verici tarafından Şirket’e ifşa edilen bilgilerle ilgili olarak açıkça belirtilen veya ima edilen yükümlülükleri kabul etmez. Hizmet Verici tarafından Gizlilik Bilgileri ile yukarıda ifade edilen fikri mülkiyet haklarına dair ifşa edilen tüm fikirler , tavsiyeler , rehberlik veya diğer bilgilerin tamamı Geri Bildirim olarak düşünülecektir. Hizmet Verici ve Şirket kârlılığı için Hizmet Verici , Şirket’e yukarıda ifade edilen Geri Bildirimleri kullanması , içe aktarması , satılığa çıkarması , satması , tekrarlaması , dağıtması , değiştirmesi , düzenlemesi , yeni eserler oluşturmak için kullanması ve görüntülemesi için tam yetkili , sürekli , geri alınamaz , telifsiz , tüm dünyada geçerli (alt lisans verme ve yetkilendirme hakkı ile birlikte) bir lisans vermeyi kabul eder ve işbu Sözleşme ile bu lisansı vermiş olur. Şirket Hizmet Verici’den aldığı bu lisans ile elde ettiği kazançta, Hizmet Verici ile yarı yarıya (50/50) gelir sahibi olur.

DİĞER HÜKÜMLER

İşbu Sözleşme , tüm Tarafların ve onlardan sonra gelenler ile onaylanmış devredilen kişilerin yararı adına bağlayıcı olacak ve yürürlüğe girecektir. Fakat , Hizmet Verici , yasalar dahilinde veya yasadışı yollarla , Şirket’in yazılı izni olmaksızın , işbu Sözleşme’yi başkalarına atayamaz veya aktaramaz. Yukarıda ifade edilen hükümlerin ihlali durumunda , işbu Sözleşme’nin devri ve aktarımı hükümsüz olacaktır. İşbu Sözleşme , herhangi bir yasa çatışmasına bakılmaksızın , Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre yorumlanacak ve tefsir edilecektir. Hizmet Verici işbu vesile ile , Hizmet Verici adına bu Sözleşme’yi uygulayan kişilerin bunun için açık yetkilerinin olduğunu ve böylece kararlarının Hizmet Verici açısından bağlayıcı olduğunu beyan ve taahhüt eder. İşbu Sözleşme , Taraflar arasında İş Fırsatı ile ilgili yapılan tüm anlaşmaları temsil eder ve Taraflar arasında İş Fırsatı ile ilgili daha önce yapılan yazılı veya sözlü anlaşmaları geçersiz kılar. Eğer bir mahkeme veya diğer yargı organı , İşbu Sözleşme’deki veya bir bölümündeki hükümlerin geçersiz ve yürürlüğe konamaz olduğuna karar verir veya Taraflar böyle olduğuna kanaat getirirse , bu hükümler Tarafların niyetlerini etkilememesi açısından , izin verilen azmi düzeyde uygulanacaktır ve işbu Sözleşme’nin kalan bölümleri tam olarak yürürlükte olacaktır. Taraflardan birinin feragatin uygulanacağı kişiye yazılı bildirim dışında , işbu Sözleşme’nin hükümlerini yerine getirememesi hükümden feragat edildiği anlamına gelmez ya da Tarafların işbu Sözleşme’nin diğer hükümlerini yerine getirmesini engellemez. İşbu Sözleşme’nin hiçbir hükmü , işbu Sözleşme’nin taraflarının yazılı izni olmaksızın değiştirilemez veya düzeltilemez. Taraflar , işbu Sözleşme’yi ayrı ayrı alabilirler fakat her bir parça belgenin aslı olarak düşünülecek fakat bir araya geldiklerinde aynı sözleşmeyi oluşturacaktır. İşbu Sözleşme , faks yoluyla iletilebilir ve imzalı ve onaylı faks kopyaları da belgenin aslı gibi bağlayıcı olacaktır.

HİZMET VERİCİ SÖZLEŞMESİ

 1. Orrtak.com Gizlilik Sözleşmesi’nin koşullarını kabul edersiniz.İşbu Orrtak.com Sözleşmesi’ni kabul ederek , Orrtak.com Gizlilik Sözleşmesi’nin koşullarını da kabul etmiş olursunuz ve bu sözleşmeye bağlı kalırsınız. Gizlilik Sözleşmesine göre , müşterilerin gönderdiği içeriği çoğaltamaz veya dağıtamazsınız. Müşterilerin tüm proje bilgilerini gizli tutmayı kabul edersiniz. Orrtak.com geri bildirim sistemi dışında ve bir Orrtak.com çalışanı haricinde müşteri bilgilerinin kullanımı , tartışılması ve bu bilgilerden bahsedilmesi kesinlikle yasaktır.

  Örneğin , üzerinde çalıştığınız hiçbir projenin içeriğini veya müşterisini , diğer orrtaklarla , müşterilerle , ailenizle , arkadaşlarınızla veya çalışma arkadaşlarınızla paylaşamazsınız. (Twitter , Facebook , Bloğunuz vs. dahil olmak üzere)

  Ayrıca , içeriği indirmeniz gereken işlerin tüm kaynak metinlerini (“Müşteri İçeriği”) ve çevirisini 7 gün içinde silmeyi kabul edersiniz. Müşteri İçeriği müşterinin mülküdür ; 7 günlük süre dolduktan sonra bu dosyaları kullanırsanız , işbu Sözleşme’yi ihlal etmiş olursunuz.

 2. Yaptığınız işin kaliteli olduğunu kabul edersiniz.Üzerinde çalıştığınız her projede Orrtak.com kalite standartlarını karşılamanız gerekir. Orrtak.com , düzenli olarak kalite değerlendirmesi yapar. Ürettiğiniz proje kalite standartlarımızı karşılamazsa , Orrtak.com niteliklerden bir veya birkaçını kaldırabilir ya da işbu Sözleşme’yi feshedebilir. İptal edilen niteliği yeniden kazanmak için , Orrtak.com testinden yeniden geçmeniz gerekir.
 3. Kararları dikkatle almayı ve Orrtak.com’un çıkarlarını en iyi şekilde korumayı kabul edersiniz.a. Sorunlu / eksik işleri bildirin. Üzerinde çalıştığınız projede bir hata olduğunu düşünüyorsanız veya projeyi tamamlayamadıysanız , bunu derhal Orrtak.com’a bildirmeyi kabul edersiniz. Sorunlu / eksik işler ile ilgili doğrudan e-posta veya telefon yoluyla Orrtak.com ile iletişime geçiniz. Olası sorunlar aşağıdaki gibidir :- Belirtilen proje/tapu bilgileri eksik/yanlış/bulunamıyor
  – Proje üretimi Orrtak.com Kalite Politikası’na uyulmadan yapılmış
  – Açıklama yetersiz
  – Mesaj/telefon/mail ile müşteriden gelen şüpheli veya özel talepler.b. Ödeme alana kadar herhangi çevrimiçi bir sisteme(yorum sistemi dahil) yaptığınız projeyi eklemeyin. Aksi taktirde , müşteri projeyi eklediğiniz platformdan alıp işi reddedebilir. Bu yüzden , yaptığınız iş için ödeme alamayabilirsiniz. Projenizi teslim etmekte bir sorun yaşıyorsanız, derhal info@orrtak.com e-posta adresinden bizimle iletişime geçin.

  c. Yorumları olabildiğince çabuk ve profesyonelce yanıtlayın. Lütfen müşterinin yorumlarını ve sorularını dikkatle okuyup olabildiğince çabuk , açık ve kibarca yanıtlayın. Kaba sözler veya küfürler kullanmayın. Müşterilere bahaneler üretmeyin ve kişisel geçmişinizle ilgili bilgileri müşterilerle paylaşmayın. Anlaşmazlıkları kibarca ve etkin bir biçimde çözmeye çalışın ; yardıma ihtiyacınız olduğunda bizimle iletişime geçin.

  d. Proje üretim sürelerine dikkat edin. Sadece derhal başlayabileceğiniz işleri alın. Müşteriler projelerinin hızlı teslim edilmesini ister ve siz bir işi aldığınızda Müşteri panelinde o işin durumu “ Tasarlanıyor “ olarak görünür. Bir işi kabul edip derhal çalışmaya başlamazsanız , sistemin çalışmasını engellemiş olursunuz.

  e. Teslim tarihine önem verin. Bir işi kabul edip etmemeyi düşünürken zamanınızı , işin konusuyla ilgili bilgi ve yeteneklerinizi göz önünde bulundurarak işi teslim tarihine kadar bitirip bitiremeyeceğinizi iyi değerlendirin. Zamanında bitiremeyeceğiniz işleri kabul etmeyin. Bir işi zamanında bitiremeyeceğinizi düşünürseniz derhal info@orrtak.com  eposta adresinden bizimle iletişime geçiniz.

 4. Orrtak.com , işinizi yaparken aşağıdaki yollarla size yardımcı olacaktır. 

  a. Müşteri / Çalışan anlaşmazlıklarını inceleyerek Orrtak.com, müşteri / çalışan anlaşmazlıkların adil ve makul bir şekilde incelenip , çözmeye çalışacaktır. Özellikle , onaylanmayan tüm projeler , Orrtak.com ekibi tarafından aşağıdakiler dikkate alınarak incelenecektir :Projenin KalitesiMüşteri’nin size bıraktığı yorumlar ve/veya talimatların makul olup olmaması .Şayet makul ise , sizin bu yorumları yanıtlarken veya yorumlarda talep edilenleri yerine getirirken gösterdiğiniz özen.Müşteri geri bildirimi ve işi reddetme nedeni

  b. Destek taleplerini hemen yanıtlama. İş veya Sistem arızalarıyla ilgili acil destek taleplerine en kısa zamanda yanıt vereceğiz. Bu süre , genellikle birkaç saati geçmez. Acil destek talepleri , Orrtak.com hizmetleri ile ilgili diğer genel sorunlardan önceliklidir. Sistem arızalarıyla zaman zaman karşılaşılabilir ; ancak sorunu en kısa sürede çözmek için elimizden geleni yapacağız.

  c. Müşterilere sorumluluklarının ve kısıtlamalarının hatırlatılması. Orrtak.com , sık sık Hizmet Verici’nin zamanını boşa harcayan , projeleri reddeden , gereksiz ve makul olmayan taleplerde bulunan müşterileri uyaracak ve gerekli adımları atacaktır. Sistemi kötüye kullanan müşteriler uyarılacak ve sistemden silinecektir.

 5. Telafi ve zaman taahhüdüBir orrtak işine başlamadan önce iş ayrıntılarında telafi oranı belirtilir.
 6. Ödemeleri PayPal veya Havale/EFT yoluyla almayı kabul edersiniz. 

  Bir çeviri işinde çalışarak kazandığınız miktar PayPal ve Havale/EFT ve Türk Lirası olarak ödenir. Ödeme yöntemine Orrtak.com karar verir ve bu size önceden bildirilir. Ödemeler Aylık olarak ve asgari 50 TL tutarında yapılmaktadır. Ödemeleriniz takip eden ayın 10. günü yapılır. 10. günü tatil olması halinde takip eden ilk iş günü yapılır.
 7. Türkiye için geçerli vergi ve düzenleme evrakları imzalamayı kabul edersiniz.
 8. Orrtak.com Telif Hakkı politikasını kabul edersiniz. 

  Sizden aldığımız tüm projeler de dahil olmak üzere ; fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla , yalnızca Orrtak.com hizmetlerinin sağlanmasında veya bununla ilgili olarak kullanılan telif hakkı ile korunabilir tüm malzemelerdeki haklarda , unvan ve çıkarların sizinle beraber Orrtak.com’un da mülkü olduğunu kabul edersiniz.
 9. Bağımsız bir hizmet verici olarak nitelendirilirsiniz.Proje hizmetlerini Şirket’in bağımsız bir Hizmet Verici’si olarak sağlarsınız. İşbu Sözleme’deki hiçbir şey, sizi Şirket’in bir temsilcisi , çalışanı veya bir birimi olarak nitelendirmez. Yukarıda belirtilenleri kısıtlamaksızın, Şirket’in bu konuda size karşı hiçbir zorunluluğu veya yükümlülüğü yoktur. Ayrıca , böyle bir yetkinizin olduğunu beyan edemezsiniz. Hizmet Verici’lik görevlerini yerine getirmeniz için gerekli tüm araç ve malzemeleri temin edeceğinizi (veya gerekirse bunlar için Şirket’e ödeme yapacağınızı) ve bu görevlerle ilgili olarak ortaya çıkan masrafları karşılayacağınızı kabul edersiniz. İşbu Sözleşme’ye istinaden , elde ettiğiniz tüm geliri vergilendirmek üzere bildirmeyi kabul ve tasdik edersiniz. Elde ettiğiniz gelir üzerinden , tüm serbest meslek vergilerini ve diğer vergileri ödeme zorunluluğunuzu kabul ve tasdik edersiniz.Orrtak.com’dan herhangi bir ücretli izin ,hastalık izni , sağlık sigortası veya emeklilik ödemesi alamayacağını kabul edersiniz. Mahkeme tarafından Orrtak.com’un bir çalışanı olarak nitelendirilirseniz , kanunda zorunlu olduğu belirtilenler dışında bir maddi yardım alamazsınız. Orrtak.com’un şartlarına göre , çalışan olarak nitelendirildiğinizde , daha önceden yaralanabileceğiniz menfaatlerden yararlanamayabilirsiniz.
 10. Orrtak.com’un zararını ödemeyi kabul edersiniz.Orrtak.com’un ve bağlı kuruluşlarının , yöneticilerinin , çalışanlarının (i) ihmalden, dikkatsizlikten doğan veya kasten yaptığınız hatalı eylemler (ii) bağımsız bir Hizmet Verici olmadığınıza dair mahkeme kararı (iii) işbu Sözleşme’ye dahil ve Orrtak.com Gizlilik Sözleşmesi’ndeki hükümleri ihlaliniz (iv) yürürlükteki kanunlar , kurallar ve düzenlemelere göre Hizmet Verici görevlerini yerine getirmemeniz (v) işbu Sözleşme altında , Orrtak.com’a ilettiklerinizin bir parçasını ya da tamamını Orrtak.com’un kullanması sonucu doğabilecek herhangi bir üçüncü taraf haklarının ihlali ile doğrudan veya dolaylı yollarla ortaya çıkabilecek tüm vergi , kayıp , zarar , yükümlülük, avukat ödemesi de dahil olmak üzere maliyet ve giderlerini karşılamayı kabul edersiniz.
 11. Süre ve FesihOrrtak.com ile olan ilişkiniz işbu Sözleşme’yi kabul ettiğiniz ve onayladığınız tarihte başlar ve istifanıza ya da Orrtak.com’un işbu Sözleşme’yi feshine kadar devam eder. Aşağıdaki ihlaller , işbu Sözleşme’nin derhal feshini gerektirir.- İşbu Hizmet Verici Sözleşmesinin ihlali
  – Orrtak.com Gizlilik Sözleşmesi’nin ihlali
  – Orrtak.com testlerinde , hile yapmak , yapmaya yeltenmek veya başkalarına yardım etmek, başkalarından yardım istemek
  – Orrtak.com çalışanları veya yöneticilerinden aldığınız talimatlara uymamak
  – Müşterilere , diğer Hizmet Vericilerle veya Orrtak.com ile profesyonel ve kibarca iletişim kuramamak
  – Sistemi ve hizmeti kesintiye uğratacak dikkatsiz davranışlar
 12. Yasal Yetki Alanıİşbu Sözleşme , başka bir yasal yetki alanı hükümleriyle olan çatışmalara bakılmaksızın Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre değerlendirilecektir. İşbu Sözleşme ile ilgili uyuşmazlıkların , İstanbul’da bulunan mahkemelerde görüleceğini taraflar açıkça kabul eder.

* [1] İşbu Orrtak Sözleşmesi düzenli aralıklarla güncellenmektedir. Aksini Orrtak.com’da belirtmediğimiz sürece İşbu Sözleşme’deki değişiklikleri kabul etmiş olursunuz.

Duru Mimarlık Hizmetleri.2015